NADMĚRKY | Jitka Příhodová

Oděvy pro plnoštíhlé a nadměrné velikosti

Často si vzpomínám na své začátky v roce 2009, když jsem začínala prodávat oblečení pro ženy a muže s nadváhou….

Po skončení předchozího pracovního poměru jsem už za dva týdny otevírala prodejnu “Nadměrky”. Byl to tehdy bleskový čas! Šití a móda byly v popředí mého zájmu od školních let, kdy jsem se poprvé setkala s ručními pracemi pro dívky. Tehdy jsem si dokonce ušila svou první halenku a zavinovací sukni. Byl to jistě výkon od desetileté “švadlenky”. Však je ještě někde mám schované na památku.

O tom, že budu prodávat oblečení pro korpulentní zákazníky, jsem měla od počátku jasno. Podíváte-li se kolem sebe, všude uvidíte, že nabídka pro štíhlé je nesrovnatelně větší.

Já však chci, aby se šmrncovně cítili i lidé s nějakými kilogramy navíc!
I když jsou mnohé zákaznice se svými kily srovnané, chtějí se také líbit a oblékat se pěkně a barevně. Největší problém v módě pro plnoštíhlé jsou stále materiály a vzory. Někteří výrobci zamrzli v době před dvaceti lety. My však s výbornými krejčími doslova vyčarujeme pěkné a slušivé modely.

V našem obchodě umíme obsloužit i zákazníky, kteří mají nějakou tělesnou disproporci. Ani o veselé historky není u nás nouze – některé zákaznice berou své větší rozměry s nadsázkou a o svém pozadí říkají, že “mají velké hospodářství”. A já, když měřím někoho s objemem pasu 170 cm, mám problém jej obejmout a musí mi sám nějak pomoci, protože já sama jsem hubená jak oteklá nit.

Přijďte k nám a uvidíte, že můžete vypadat skvěle.

Vaše Jitka Příhodová

foto1